Altınova

Altınova için 39 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Altınova Gezilecek Yerler

Altınova Hakkında
Altınova Gezilecek Yerler
Altınova Plajları
Altınova Neler Yapılır
Altınova Nasıl Gidilir
Altınova Nerede
Altınova Ne Yenir Ne İçilir
Altınova Ne Zaman Gidilir
Altınova Su ve Doğa Sporları
Altınova Alışveriş

 

Sarımsaklı'nın devamında yer alan ve aynı özellikleri taşıyan ancak çok daha sessiz ve sakin olan Altınova'da az sayıdaki yerleşim yeri ve otel sahil kısmında bulunuyor.

Dünyadaki nadir coğrafı oluşumlardan biri olan kum adasına sahip Altınova plajının etrafı Ayvalık, Cunda Adası, Dikili ve Bergama gibi turistik değeri yüksek alanlarla çevrili. Altınova'dan bu noktalara dolmuşlarla kısa sürede ulaşmak mümkün. Ayrıca Şeytan Sofrası'nda gün batımını seyredebilir ve Kozak Yaylası'nın etkileyici doğasında gezebilirsiniz. 

Altınova Sahili Genel Görünüm

Beldede 1400 yılında, Edremit Körfezi'nin çeşitli taşlarından yapılmış ve hala sağlam şekilde duran tarihi bir cami buluuyor; Hacı Bayram Camii. Merkezde bulunan bir başka tarihi cami ise Şeyh Muyyiddin Camii. 800 yıllık bir tarihe sahip. Selimiye Mahallesi'nde biri 1899, diğeri 1964 yılında yapılmış iki cami daha bulunuyor.

Merkez Mahallesi'nde bulunan iki adet han 19. yüzyıldan kalma. Yine Merkez Mahallesi'ndeki eski zeytinyağ fabrikası 1888 yılında yapılmış ve Altınova'nın simgelerinden. Merkez Mahallesi'nde 15. yüzyıldan kalma pek çok ev bulunuyor ve bu evler Ayvalık'taki Rum evlerinden oldukça farklı.

Altınova Genel Görünüm

"Asar-ı atika" ismiyle anılan ve beldenin mezarlığinda yer alan türbe ise görülmeye değer diğer bir tarihi eser. 1998 yılında restore edilen yapının içinde beş adet yatır olduğu tahmin ediliyor. Bu Konuya Toplam 4 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 
rüzgar yıldız / ızmir
altınova
ben altıova dan evlendim ben ızmir liim ama orasını daha çok seviyorum neden cunki orası benim için cennet kışı bile ayrı bir güzellik bence gitmekle fayda var
21.02.2013 01:55:09 / 2603
ozer kocak / Durusu\Terkos
RAkI\ BALIK AYVALIK Ve CENNET ALTINOVA
Altinova insani sicak ve guleryuzlu bir dilim ekmegini ve bir bardak suyunu hic esirgemeden paylasir altinova insani tutucu milliyetcidirler degerlerine cok onem ve deger verirler birbirilerine tutumludurlar ekmekleri icin savasirlar gecimlrini alin terlerinden kazanirlar sicagin altinda durmadan cunku ter akitarak ve helal kazanirlar ve ailesinle yerler ve pazarda satarlar yetistirdikleri urunlerini cunku onlar helaldir sicagin alninda ekilmislerdir onlar berekettirler belediyesi temiz calisir uretir halki icin cabalar hizmeti sunmak icin ve her gittigimde yenilikleri gorurum helal olsun calisana isleyen demir pas tutmaz dogru bir sozdur katilirim
02.10.2011 12:17:24 / 1768
emrah erçel / izmir
herşey çok güzeldi
hayatımın en üzel günlerini altınova ve ayvalıkta geçirdim başkanımız asım beye sevgi saygilar sunuyorum sevgiler emrah
26.07.2011 12:48:09 / 1605
mehmet altınterim / ankara
güzel altınova
Astım hastasıyım heryıl 2 ayımı Altınovada geçiriyorum, yıl içinde kullanmış olduğum tüm astım ilaçlarını bu iki ayda bırakıyorum. Havası bol oksijenli,pazarlarında bol peynir ve zeytin çeşitleri vede özellikle güzel denizi ve deniz ürünleri ile Altınova harika bir belde, herkese gitmesi için tavsiye ediyorum.
01.06.2010 12:48:40 / 551

Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK